spring

پمپ آب

spring
social
spring

پمپ آب

پمپ مگنتی و انواع آن را بشناسید

چهارشنبه بیست و دوم 10 1400

پمپ مگنتی چیست؟

پمپ‌ مگنتی یا پمپ ضد اسید که به این نام ها شناخته میشود بدون مهر و موم هستند که از فناوری مغناطیسی و آهنربای داخلی متصل به پروانه برای حرکت سیال در پمپ استفاده می‌کنند. آهنربای محرک و آهنربای داخلی توسط یک محفظه یا محفظه عقب از هم جدا می شوند و یک محفظه بدون مهر و موم ایجاد می کنند. یک پمپ ضد اسید یا پمپ مگنتی از نشت مایع جلوگیری می کند و مهمتر از آن شما را از از دست دادن مایعات بالقوه خطرناک و پرهزینه نجات می دهد.

 با توجه به نگرانی‌های زیست‌محیطی و الزامات EPA سخت‌گیرانه‌تر از همیشه، پمپ‌های بدون مهر و موم اجازه انتشار گازهای خروجی صفر را می‌دهند و به آنها اجازه می‌دهد تا مطابقت‌های لازم را رعایت کنند. پمپ‌های ماگ درایو به دلیل سادگی، در زمان تعمیر و نگهداری برای جایگزینی آب‌بندها پمپ و مقابله با نشتی‌های خطرناک صرفه‌جویی می‌کنند. تنها با دو قطعه متحرک، احتمال خرابی کمی وجود دارد. پمپ های ماگ درایو پاسخی برای قابلیت اطمینان و آلایندگی صفر هستند.


پمپ مگنتی چطور کار میکند؟

سیال توسط یک پمپ گریز از مرکز و با استفاده از نیروی گریز از مرکز حرکت می کند. سیال از طریق اتصال ورودی به مرکز پروانه وارد می شود. بیشتر پمپ های گریز از مرکز فشار ورودی مثبت را برای جلوگیری از کاویتاسیون (عدم فشار ورودی مثبت کافی برای جلوگیری از تبخیر مایع) ترجیح می دهند. سپس این سیال در حین چرخش توسط پره های پروانه گیر می کند.

 این چرخش سیال به صورت مکانیکی توسط پره ها، انواع سیال پمپ را به بیرون از پروانه و به سمت درگاه تخلیه انتهای مایع پمپ می اندازد. این حرکت مکانیکی سیال باعث ایجاد فشار تخلیه پمپ می شود. متغیرهایی مانند فشار منبع سیال ورودی، قطر پروانه، اسب بخار موتور و صفحه بسته در مقابل صفحه باز همگی بر جریان و فشار پمپ تأثیر می‌گذارند. هر یک از این متغیرها را می توان برای دستیابی به جریان و/یا فشار مورد نظر دستکاری کرد.


یک سایت خوب برای خرید پمپ مگنتی از یک میدان مغناطیسی متعادل برای ایجاد چرخش پروانه سیال استفاده می کند. برخلاف پمپ‌های گریز از مرکز سنتی که دارای اتصال مستقیم بین پروانه و موتور هستند، پمپ mag-drive مکانیزم محرک مستقیم را حذف می‌کند و میدان مغناطیسی را جایگزین آن می‌کند. یک محفظه زنگ مغناطیسی بیرونی در انتهای شفت پمپ نصب شده است. این زنگ بیرونی در قسمت بیرونی قاب عقب قرار گرفته است. پروانه پمپ به یک مجموعه آهنربای کوچکتر متصل می شود و روی یک مجموعه شفت داخلی و بوش سوار می شود.

 (قطعات انتهایی مایع همگی در داخل سر سیال پمپ بدون نیاز به آب بند مکانیکی جدا شده اند.) مجموعه آهنربای کوچکتر در مرکز میدان مغناطیسی محفظه زنگ بیرونی نصب شده است. اگرچه این دو مجموعه آهنربا توسط یک مانع سیال از هم جدا شده اند، میدان های مغناطیسی هم تراز هستند. هنگامی که موتور پمپ راه اندازی می شود، محفظه زنگ بیرونی شروع به چرخش می کند. همانطور که زنگ بیرونی می چرخد، میدان مغناطیسی دوار بر آهنربای پروانه داخلی اثر می گذارد. هنگامی که دو آهنربا شروع به چرخش با هم می کنند، پروانه شروع به چرخش و جابجایی سیال می کند.

(0) نظر

انواع تجهیزات مهم برای استخراج مواد معدنی در جهان

يکشنبه بیست و سوم 8 1400

معدن یکی از حیاتی ترین اجزای جامعه مدرن به دلیل استفاده از مواد معدنی استخراج شده در تقریباً هر محصول مصرفی است. علاوه بر این، 50 درصد انرژی کشور از زغال سنگ یا انرژی هسته ای که از اورانیوم استفاده می کند تأمین می شود. برای حمایت از این نیاز به تجهیزات مدرن، معادن در تمام 50 ایالت، از جمله ایالت ما، نوادا، یافت می شود.


انواع معدن در نوادا چیست؟


صنعت معدن نوادا بزرگترین بخش صادراتی در این ایالت است. مواد معدنی گرانبها مانند طلا، مس و نقره از مواد شناخته شده ای هستند که استخراج می شوند. با این حال، دولت همچنین بسیاری از کالاهای دیگر را از زمین استخراج می کند، از جمله مواد معدنی که هم برای کارهای ساختمانی و هم برای کالاهای مصرفی استفاده می شود.


محصولات استخراج شده برای کارهای ساختمانی شامل شن، ماسه، گچ و سنگ آهک است. این کالاها به سایت های ساختمانی برای برپایی سازه ها و اجزای زیرساختی مورد نیاز برای زندگی مدرن کمک می کنند.


مصرف کنندگان نیز مستقیماً از عملیات معدنی نوادا سود می برند. مواد معدنی مانند آهن، مولیبدن و لیتیوم اجزای جدایی‌ناپذیر خودروها، رایانه‌ها، وسایل الکترونیکی و سایر نوآوری‌های مورد استفاده در زندگی روزمره هستند. طلا، مس و نقره نیز در لوازم الکترونیکی و جواهرات ظریف ظاهر می شوند.


حتی انرژی نیز می تواند از معدن بدست آید. با منابع غنی انرژی زمین گرمایی نوادا، استخراج معادن می تواند گرما را از زمین برای کمک به ایجاد نیرو استخراج کند.


از آنجایی که صنعت معدن برای زندگی مدرن بسیار حیاتی است، تولید تجهیزات معدن نیز یک تجارت پررونق است. این صنعت انواع متعددی از تجهیزات سنگین را برای استخراج معادن برای رفع نیازهای خاص عملیات زیرزمینی یا سطحی ارائه می دهد.


انواع معدن و تجهیزات مربوط به آنها


استخراج معادن می تواند در سطح یا زیر زمین انجام شود. محیط و نوع مواد استخراج شده شکل استخراج مورد نیاز و تجهیزات مورد استفاده را تعیین می کند. هر دو استخراج سطحی و زیرزمینی دارای سه مرحله اصلی هستند:


استخراج: این شامل حفاری، انفجار، یا حفاری برای حذف مواد از محل معدن است.

جابجایی مواد: این شامل مرتب سازی و بارگیری مواد برای رفتن به منطقه زباله یا محل پردازش است.

فرآوری مواد: مرحله نهایی شامل آسیاب، جداسازی، خرد کردن، پالایش و ذوب سنگ معدن استخراج شده یا سایر کالاها در کارخانه خارج از محل برای تبدیل آنها به محصولات نهایی است.

استخراج سطحی

استخراج سطحی شامل تکنیک های متعددی است و رایج ترین روش برای مواد معدنی غیر سوختی است که 97 درصد از مقدار استخراج شده را تولید می کند. معدنچیان استخراج سطحی را برای مواد معدنی واقع در نزدیکی سطح انتخاب می کنند.


استخراج روی سطح

سه راه اصلی برای استخراج روی سطح وجود دارد. این روش ها شامل استخراج معادن، استخراج معادن روباز و استخراج معادن نواری است.


در معدن کاری، معدنچیان ممکن است بلوک های سنگ سخت را برای اهداف زینتی، مانند گرانیت برای ساختمان، برش دهند. با این حال، معدنکاری همچنین می تواند به استخراج شن، سنگ خرد شده، و شن و ماسه با استفاده از تکنیک های مشابه به معدن روباز اشاره داشته باشد.


استخراج روباز نیازمند ایجاد یک گودال بزرگ در زمین است که معدنچیان مواد مورد نیاز را از آن استخراج می کنند. این روشی است که معدنچیان ممکن است برای استخراج نقره از زمین استفاده کنند. تکنیک دیگر استخراج زیرزمینی نقره است. گاهی اوقات، برداشتن بالای تپه با مواد منفجره برای افشای مواد سنگی زیر آن اولین قدم برای ایجاد یک گودال باز است. مته های چرخشی سوراخ هایی را ایجاد می کنند که برای وارد کردن مواد منفجره برای این فرآیند استفاده می شود.


سومین نوع استخراج سطحی، استخراج نواری است که در درجه اول لایه های نازک زغال سنگ را از نزدیک سطح استخراج می کند. از آنجایی که زغال سنگ یک محصول معدنی اصلی نوادا نیست، گنجاندن استخراج نواری در اینجا فقط برای تکمیل سه نوع استخراج سطحی مورد استفاده در سراسر جهان است.


این شکل از استخراج با برداشتن نوارهای بزرگ از مواد سطحی که به عنوان روباره شناخته می شوند، شروع می شود. اولین نوارهای اضافه بار به خارج از سایت معدن می رود. پس از استخراج محصولات استخراج شده از نوار اولیه، سوراخ تازه ایجاد شده، رسوبات نوارهای آتی بار روباره خارج شده از معدن را نگه می دارد. برای مکان‌های تپه‌ای، استخراج نوارهای کانتوری نیازمند استفاده از بیل‌ها یا بولدوزرها برای برداشتن نوارهای اضافه بار در اطراف تپه در تراس‌ها است. برای سطوح مسطح، استخراج نوارهای منطقه با استفاده از تجهیزاتی مانند دراگلین یا اسکراپر کافی است.


معدن زیرزمینی


مواد معدنی، سنگ معدن، فلزات یا سایر کالاهایی که در اعماق زمین قرار دارند نیاز به تکنیک های متفاوتی برای حذف آنها دارند. استخراج ممکن است شامل سنگ سخت یا نرم باشد که هر کدام از آنها به ابزار خاصی برای استخراج مواد نیاز دارند. به عنوان مثال، ابزار مورد استفاده برای حفر مواد نرم ممکن است قدرت کافی برای برش سنگ سخت را فراهم نکند.


استفاده از تجهیزات معدن برای استخراج زیرزمینی شامل فرآیندهای خودکار و استفاده از وسایل نقلیه بدون انتشار برای حفظ ایمنی معدنچیان است.


انواع معادن زیرزمینی شامل موارد زیر است:

استخراج اتاق و ستون: معدنچیان در حین بیرون آوردن بقیه مواد مورد نظر از فضا، ستون هایی از سنگ را برای حمایت از سقف ایجاد می کنند. این سیستم همچنین ممکن است به جای پرسنل از یک سیستم استخراج مداوم برای استخراج مواد استفاده کند.

ماینینگ عقب نشینی: این نوع استخراج اتاق و ستون را تا زمانی که استخراج در اتاق کامل شود دنبال می کند. این روش برای به حداکثر رساندن بازیابی مواد، ستون ها را برای محتوای سنگ معدن حذف می کند.

(0) نظر

معرفی شرکت دیزل ساز

پنج شنبه بیستم 3 1400

شرکت دیزل ساز در زمینه تولید و واردات انواع پمپ فعالیت نموده و دارای نمایندگی انحصاری شرکت‌های گوناگونی در ایران است که در زیر نام برخی از آنها اعلام می گردد:

 1. 1- شرکت پمپ‌سازی لوارا (Lowara) از کشور ایتالیا وابسته به گروه صنعتی معظم و بزرگ Xylem که بزرگترین گروه صنعتی دنیا در زمینه تولید پمپ با سابقه درخشان.
 2. شرکت Lowara بزرگترین مجموعه پمپ سازی جهان در زمینه الکتروپمپهای ساختمانی، صنعتی، باغی و کشاورزی، تصفیه آب و فاضلاب می باشد که درانواع چدنی، استینلس استیل، پمپ‌های زمینی، طبقاتی، سیرکولاتور، پمپ‌های لجن‌کش و کف‌کش، انواع بوستر پمپ های دور ثابت و دورمتغیر هوشمند می‌باشد.
 3. با توجه به توانایی بالا، این شرکت قادر به طراحی و تولید پمپ های خود برای آبدهی تا 5000 مترمکعب در ساعت و تا فشار 50 بار می باشد. در ضمن این شرکت قابلیت تولید تمامی رنج محصولات خود از مواد: چدن, کربن استیل, استینلس استیل و حتی استنلس استیل داپلکس مقاوم در برابر آب دریا را داراست.
 4. 2- شرکت پمپ‌سازی پنتاکس (Pentax) ایتالیا که با تولید رنج وسیع الکتروپمپ های خانگی، صنعتی، ساختمانی و تاسیساتی، بوستر پمپ های آبرسانی و آتشنشانی، باغی و کشاورزی، انواع شناور، کفکش و لجن کش با کیفیت ویژه و قیمت های رقابتی در اکثر بازارهای بین المللی در ردیف اول رقابت قرار گرفته است.
 5. مارک Vertix که علامت تجاری صنایع پمپ سازی Pentax میباشد یکی دیگر از محصولات این شرکت است.
 6. 3- شرکت دیزل ســاز ، از سال های گذشته این شرکت اقدام به تولید قسمتی از نیازهای بازار داخلی در رنج پمپ های خانگی، ساختمانی و شناورهای چاه های عمیق نموده است و سیاست شرکت در بسط تولیدات داخلی به منظورتولید کالاهای با کیفیت بالا و قیمت های مطلوب و دادن حق انتخاب به مشتریان و مصرف کنندگان گرامی می باشد.
 7. 4- شرکت آنوی ریوربری ( Annovi Reverberi ) ایتالیا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انواع پمپ های دیافراگمی، پیستونی و کارواش جهت مصارف خانگی، صنعتی و کشاورزی می باشد. کیفیت بالا و طیف گسترده تولیدات این شرکت و پمپ های استینلس استیل آن در سیستم های تصفیه آب دریا مورد استفاده قرار گرفته اند.
 8. 5- شرکت اینترپمپ (Interpump) ایتالیا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پمپ‌های پیستونی جهان با فشار تا 700 بار و آبدهی تا 150 لیتر بر دقیقه جهت شستشوهای صنعتی.
 9. 6- شرکت پمپ سازی(Stream) کشور چین که در انواع پمپ های شناور, کفکش, لجن کش, خانگی, پمپهای طبقاتی عمودی, افقی و سانتریفوژ کشاورزی، کارواش و شستشو، انواع موتورپمپ های بنزینی، نفت و بنزین و دیزلی با خروجی 2، 3 و 4 اینچ و همچنین انواع منابع تحت فشار آب و لوازم جانبی صنایع پمپ، با کیفیت بی نظیر و تنوع وسیعی برخوردار می باشد. مارک Stream ترکیب واقعی از کیفیت برتر و قیمت مناسب بوده و در مدت زمان کوتاه سهم مهمی از بازار پمپ را در سراسر جهان به خود اختصاص داده است.
 10. 7- شرکت کوشین (Koshin) کشور ژاپن، تولید کننده انواع موتورپمپ در ظرفیت‌های متنوع با موتورهای Honda , Koshin, Robin ، در انواع بنزینی, نفت و بنزین و دیزلی با سایزهای 1 تا 4 اینچ می باشد.
 11. 8- شرکت استریم (Stream) کشور چین، تولید کننده انواع موتورپمپ، موتوربرق در ظرفیت‌های متنوع با موتورRB دراقسام بنزینی, نفت و بنزین و دیزلی.
 12. 10- شرکت شیمچه (Shimge) کشور چین، تولید کننده انواع پمپ های سانتریفوژ خانگی، کشاورزی، کفکش، لجن کش و همچنین انواع کمپرسورهای باد صنعتی و نیمه صنعتی در رنج های پیستونی و اسکرو ازظرفیت 17 تا 2000 لیتر می باشد.

(0) نظر

تهویه مطبوع استخر سر پوشیده چگونه است؟

سه شنبه بیست و هشتم 2 1400

تهویه مطبوع استخرهای سرپوشیده


یکی از معضلات و مشکلات مهم در تهویه مطبوع استخرهای سرپوشیده کنترل رطوبت استخر است. رطوبت حاصل از تبخیر آب حوضچه، جکوزی و سونای بخار به گونه ای که باعث فرسایش سریع در سازه و ادوات و تجهیزات استخر میگردد و معمولا مالکان استخر سالانه مبالغ زیادی صرف تعمیر،نوسازی و تعویض این ادوات می کنند و گاهی نیز پس از چند بار صرف هزینه از استفاده از استخر صرف نظر مینمایند.


چگونه رطوبت استخر را کنترل کنیم؟


ساده ترین راه برای کنترل حجم رطوبت در استخر های سرپوشیده استفاده از سیستم اگزاست فن میباشد بدین گونه که یک اگزاست فن از نوع فن آکسیال یا فن سانتریفیوژ با ظرفیت مناسب جهت تخلیه هوای استخر انتخاب و نصب گردد تا هوای مرطوب را تخلیه کرده و هوای خشک جایگزین گردد.


اما این سیستم دارای مشکلات و کاستی های زیادی است که در اینجا بطور اجمالی به آنها میپردازیم.


مشکل سیستم های اگزاست فن چیست؟


 1. 1- در این سیستم بعلت عدم کنترل هوای ورودی احتمال ورود هوای آلوده به گرد و غبار به داخل محیط استخر بسیار زیاد است.
 2. 2-این سیستم قادر به کنترل میزان رطوبت هوای ورودی نیست و در صورتی که هوای ورودی دارای رطوبت کافی نباشد، بدن شناگر پس از خروج از استخر به سرعت خشک شده و باعث ایجاد حس سرما در شناگر میگردد.

 3. 3- مهمترین اشکال این سیستم عدم کنترل دمای هوای ورودی میباشد که این نقیصه در زمستان باعث سرد شدن سریع محیط استخر میگردد.


بدین معنا که در زمستان گرمای تولید شده توسط سیستم گرمایشی به سرعت توسط اگزاست فن تخلیه شده و هوای سرد جایگزین آن میگردد که برای جبران این موضوع طراح تاسیسات بایستی بار گرمایشی را چندین برابر میزان مورد نیاز محاسبه نماید که مطلب اخیر علاوه بر تحمیل هزینه هنگفت اولیه جهت خرید سیستم گرمایشی هزینه مصرف زیاد انرژی را نیز به همراه دارد.


پس چه باید کرد؟


بهترین روش ها برای تهویه مطبوع استخر های سرپوشیده چیست؟

بهترین روش برای تهویه مطبوع استخر ها بدون نیاز به بار گرمایشی بسیار زیاد استفاده از سیستم رطوبت گیر، اگزاست فن و هواساز میباشد.


این سیستم بدون اینکه انرژی گرمایی را هدر دهد میزان رطوبت استخر را به حد مورد نیاز رسانده و اضافه آن را خارج میکند.


این سیستم شامل قسمتهای:


اگزاست فن، هواساز، یونیت کندانس(رطوبت گیر)، دمپر اگزاست، دمپرهوای تازه و دمپر برگشت میباشد و کار کرد آن در دو حالت تابستانی و زمستانی قابل تنظیم و برنامه ریزی است.


1 - حالت تابستانی :


در این حالت دمپر هوای تازه و دمپر اگزاست باز و دمپر برگشت بسته میباشد. اگزاست فن هوای مرطوب داخل را تخلیه و به خارج از محیط هدایت میکند.


هواساز نیز هوای تازه را پساز فیلتراسیون و تصفیه به داخل محیط وارد مینماید. در تابستان بعلت گرمای هوای محیط و عدم کار کرد سیستم گرمایش این حالت به خوبی سطح رطوبت را پایین می آورد.


2-حالت زمستانی:


در این حالت دمپر اگزاست و دمپر هوای تازه بسته و دمپر برگشت باز میباشند.اگزاست فن هوای مرطوب استخر را تخلیه و وارد رطوبت گیر مینماید.


اضافه رطوبت هوا پس از عبور از رطوبت گیر گرفته شده و میزان رطوبت به سطح مورد نیاز میرسد سپس هوا وارد کویل پیش گرمکن شده و دمای آن به حالت اولیه میرسد در آخر هوای نسبتا خشک و گرم از طریق دمپر برگشت وارد هواساز شده و به محیط استخر وارد میگردد.


لازم به ذکر است معمولا در حالت زمستانی 10 %از هوای تخلیه شده از طریق دمپر اگزاست به محیط خارج هدایت شده و 10 %از هوای ورودی به هواساز از طریق دمپر هوای تازه تامین میگردد تا اکسیژن مورد نیاز نیز تامین گردد.


یکی دیگر از راههای کنترل رطوبت و تهویه مطبوع استخر های سرپوشیده استفاده از یونیت بازیافت حرارت (heat recovery) است.


در این سیستم هوای تخلیه شده و هوای ورودی از داخل مبدل حرارتی عبور کرده و هوای تخلیه شده مقداری از انرژی حرارتی خود را به هوای ورودی انتقال داده و هوای وروردی را گرم مینماید.


این سیستم معمولا به همراه یک سیستم رطوبت گیر مورد استفاده قرار میگیرد که دو سیستم بطور مجزا از یکدیگر کار میکنند.

جمع بندی


تهویه مطبوع استخر های سرپوشیده و کنترل میزان رطوبت استخر ازموارد مهمی است که باید در هر استخر مورد توجه قرار گیرد.


از طرفی اگر از سیستم های نا مناسب استفاده کنید و افرادی که تخصص و دانش کافی در این ضمینه را ندارد مشورت بگیرید دچار ضرر و خسارت سنگینی میشوید.


منبع

(0) نظر

راهنمای انتخاب پمپ آب

دوشنبه یازدهم 12 1399


پمپ آب ابزاری کاملاً متنوع هستند که می توانند مشکلات مختلفی را برطرف کرده و زندگی شما را از آنچه فکر می کنید راحت تر کنند. از پمپ های آب پاش مخصوص چمن های شما گرفته تا پمپ های چاه در خانه ، پمپ های سطل آشغال در محل کار ، پمپ های آب قابل استفاده یا پمپ های آب برای تمیز کردن سیل ، همه پمپ های آب ابزاری مناسب برای انتقال آب از یک مکان (زیرزمین) به دیگری (بیرون) است. 


آموزش انتخاب پمپ آب 

فاکتورهای مختلفی وجود دارد که باید در نظر گرفت تا بتوانید پمپ آب مناسب برای کاربرد مورد نظر خود را انتخاب کنید. مهمترین عوامل در بخشهای زیر بیان شده است.

 پمپ های آب برقی

پمپ های آب که با انرژی الکتریکی کار میکنند برای استفاده در محیط های داخلی بسیار مناسب هستند. اکثر آنها 120 ولت هستند و می توانند به یک پریز خانگی استاندارد متصل شوند. اگر تنوع 230 ولت را انتخاب کردید ، مطمئن شوید که سیم کشی برق را برای پشتیبانی از آن دارید.

پمپ های آب برقی اگرچه به اندازه مدل های مجهز به گاز قدرت ندارند ، به تعمیر و نگهداری کمتری احتیاج دارند زیرا دیگر نگران تغییرات روغن و نگهداری دیگر نخواهید بود. شما باید این کارها را به طول سیم برق اضافی از یک منبع الکتریکی انجام دهید بنابراین اگر به پمپاژ سیار نیاز دارید ، با یک مدل مجهز به گاز کار کنید.

 پمپ های آب گازسوز

قیمت پمپ آب با گاز معمولاً در محل کار و مزارع برای اهداف آبیاری یافت می شوند. با کشیدن موتورهای قدرتمند ، این پمپ ها می توانند به اندازه 750 گالن آب در دقیقه حرکت کنند (GPM). اگر شما نیاز به جابجایی آب زیادی دارید ، مانند زیرزمین آب گرفتگی ، پمپ آبگیری با انرژی گاز دقیقاً همان چیزی است که شما نیاز دارید. مهم: پمپ های گازسوز تولید مونوکسیدکربن می کنند ، بنابراین باید از آنها در فضای باز استفاده شود.

 کاربردهای پمپ آب 

دومین نکته مهم در انتخاب پمپ آب ، کاربردی است که برای آن لازم است. پمپ های آب انواع مختلفی دارند و همه آنها برای کاربردهای خاص ساخته می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر نوع پمپ آب و رایج ترین کاربردهای آنها ، روی پیوندهای زیر کلیک کنید:

 • پمپ های آبگیری که آب تمیز را از مکانی به مکان دیگر منتقل می کنند
 • پمپ های زباله برای انتقال سریع مقدار زیادی آب کثیف
 • پمپ های Power Takeoff (PTO) که توسط تراکتور تغذیه می شوند
 • پمپ های کم آب برای کاربردهای مختلف حذف آب
 • تقویت کننده پمپ ها برای افزایش فشار به وسایل آب شما
 • پمپ های آب پاش برای آبیاری چمن ها ، باغ ها یا زمین های کشاورزی
 • پمپ های چاه برای سیستم های چاه کم عمق و عمیق در خانه ها
 • پمپ های آب ویژه برای استخرها ، فواره ها ، آبپاش ها ، روکش استخرها و موارد دیگر

نحوه اندازه گیری مناسب پمپ آب

گام بعدی برای انتخاب پمپ آب مناسب ، اطمینان از اندازه گیری صحیح آن است. مهمترین عواملی که باید در هنگام اندازه گیری پمپ آب در نظر گرفته شود به رتبه های GPM / PSI ، اندازه ورودی / خروجی آب و شیلنگ ها ، میزان ارتفاع شما برای پمپاژ آب (اندازه گیری شده در فوت عمودی) ، که به عنوان کل هد گفته می شود ، کاهش می یابد آسانسور کنید ، و چقدر به پمپاژ آب به صورت افقی نیاز دارید.

ویژگی و مشخصات مهم برای پمپ آب

بالابردن کل هد (THL) ، سر مکش (SH) و گالن در دقیقه (GPM) همه اندازه گیری های مهمی هستند که شما را هنگام اندازه گیری هر پمپ آب راهنمایی می کنند زیرا به شما کمک می کنند میزان پمپ بتواند مقدار آب را حرکت دهد و به چه سرعتی پمپ می تواند کار را انجام دهد.

مکش هد: فاصله عمودی پمپ شده از منبع آب به پمپ است. هرچه شما برای پمپاژ آب بیشتر باشید ، پمپ برای انجام این کار با گرانش مبارزه می کند. این تعداد به ویژه برای کاربردهای چاه های عمیق یا تخلیه یک حوضچه مهم است.

مجموع هد پمپ آب: ارتفاع کل از منبع آب تا مقصد نهایی است. این عدد "توانی" تخمینی که پمپ برای انتقال آب از فاصله دارد را به شما می دهد.

گالن در هر دقیقه اندازه گیری میزان گالن پمپ در هر دقیقه است.


نحوه انتخاب اندازه ورودی / خروجی

اگر پمپ آب مورد نیاز شما گزینه های مختلف ورودی / خروجی دارد ، تنها چیزی که باید بدانید این است که مهم نیست اندازه آنها ، همه آنها به یک شکل کار می کنند. پمپ آب از طریق دریچه ورودی آب را می مکد و آن را از دریچه تخلیه خارج می کند.

پمپ آبگیری 4 اینچی می تواند کار را خیلی سریعتر از پمپ 1 اینچی به پایان برساند. همچنین به یاد داشته باشید که پمپ شما از هر اندازه ورودی برخوردار است ، باید از اندازه ورودی یا شلنگ مکش استفاده کنید. هرگز نباید قطر شلنگ ورودی / مکش را کاهش دهید.


لوازم جانبی پمپ آب

لوازم جانبی بسیاری وجود دارد که برای پمپ ها تهیه می شود تا از هر زمان دیگری مفیدتر و همه کاره باشند. در بیشتر پمپ های آبگیری به یک شلنگ تخلیه و یک شلنگ ورودی ، یک صافی مکش برای جلوگیری از جامدات از پمپ یا برای شرایطی که از پمپ آب گاز برای پمپاژ زیرزمین استفاده می کنید ، نیاز به کیت شلنگ دارید. که به شما امکان می دهد هنگام استفاده از شلنگ مکش و صافی از راه دور ، پمپ را در فضای باز قرار دهید.

برای پمپ هایی که در خانه ها مانند پمپ های چاه ، تقویت کننده پمپ ها و جت پمپ ها به خانه ها می روند ، ممکن است به شیرهای کنترل ، سوئیچ شناور یا دزدگیرهای آب نیاز داشته باشید. یا ممکن است یک کیت چرخ تعویض ، یک واحد قدرت هیدرولیک ، یک کیت بدرستی یا یک جعبه کنترل برای یک پلاگین الکتریکی برای خودتان جذاب داشته باشید. مهم نیست که برای پمپ آب خود چه چیزی نیاز دارید ، ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم.

(0) نظر
X